18-latek zatrzymany za usiłowanie zabójstwa. Ugodził nożem mężczyznę, który zwrócił mu uwagę

Do dramatycznych wydarzeń doszło w sobotę wieczorem na ulicy Robotniczej. 18-latek kilkukrotnie ugodził nożem starszego mężczyznę. Przyczyną agresji u młodego człowieka było… zwrócenie mu uwagi.

Policję zawiadomiono około godziny 21:00. Oficer prasowy zabrzańskiej komendy relacjonuje sprawę następująco.

Sprawca zaatakował 58-letniego przechodnia, który zwrócił mu uwagę, aby nie kopał w samochody. W trakcie szarpaniny napastnik ugodził pokrzywdzonego pięć razy nożem. Sytuację zauważył świadek, który próbował ująć nożownika. Udało mu się wtrącić mu nóż oraz złapać go, jednak kiedy zobaczył, że pokrzywdzony 58-latek potrzebuje pomocy, puścił sprawcę i zajął się rannym. W ten sposób prawdopodobnie uratował mu życie – informuje sierż. szt. Sebastian Bijok.


Pokrzywdzony z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala, a poszukiwaniem sprawcy tego zdarzenia zajęli się zabrzańscy policjanci

– dodaje oficer prasowy.

Od początku nad tą sprawą pracowali kryminalni z zabrzańskiej komendy wspierani przez policjantów z czwartego i piątego komisariatu. W trakcie pracy śledczy wytypowali sprawce tego przestępstwa i zatrzymali go w niedzielę, krótko po godzinie 12:00.

Funkcjonariusze umieścili 18-letniego mieszkańca Zabrza w policyjnym areszcie. Teraz mężczyzna usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa. Ten czyn zagrożonym jest karą nie krótszą od 8 lat, 25 lat albo karą dożywotniego więzienia – podsumowuje Bijok.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze