Zabrzański policjant w areszcie śledczym. „Jeszcze nie tak dawno doprowadzał tu zatrzymanych”

W Areszcie Śledczym w Zabrzu po raz drugi odbył się Bieg Prison Runner. Do rywalizacji przystąpiła ponad setka ochotników. Wśród nich był zabrzański policjant aspirant sztabowy Andrzej Cieśla dla którego biegi ekstremalne są życiową pasją.

Zawodnicy startowali pojedynczo, a za ominięcie przeszkody czy nie poradzenie sobie z nią doliczano im minuty karne lub musieli wykonywać karne ćwiczenia. Uczestnicy biegu Prison Runner otwierali i zamykali cele, przeliczali skazanych, pokonywali sztuczne ściany i poziome trawersy, a także przenosili ciężkie przedmioty.

Dla naszego policjanta, który jeszcze nie tak dawno doprowadzał zatrzymanych do tego aresztu, było to niezwykłe doświadczenie i kolejna szansa na realizowanie swojej pasji, jaką są biegi ekstremalne

– mówi mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Organizatorem Priston Runner był Zarząd Okręgowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w Katowicach. W przeprowadzenie tego nietypowego biegu pomogli także zabrzańskie Stowarzyszenie Miasto Marzeń oraz samorząd.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze