Zabrzańska firma dostarczy sprzęt do szczepienia na COVID-19. “Daje nadzieję, że wirus jest w odwrocie”

ZARYS International Group zapewni sprzęt jednorazowy konieczny do wykonania szczepień przeciwko SARS-Cov-19. Strzykawki i igły za sprawą współpracy z Agencją Rezerw Materiałowych trafią do hurtowni farmaceutycznych, a stamtąd do autoryzowanych punktów szczepień.

Rozpoczęły się długo oczekiwane szczepienia na koronawirusa. Szczepienia w pierwszej kolejności obejmą osoby najbardziej narażone, czyli pracowników służby zdrowia, w tym personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych i stacjach sanitarno-epidemiologicznych oraz pracowników domów opieki społecznej. Kolejna grupa będzie mieć możliwość przyjęcia szczepionki w I kwartale 2021 r.

ZARYS będzie aktywnie uczestniczył w procesie szczepień Polaków poprzez dostawy igieł, strzykawek, materiałów opatrunkowych i innego drobnego sprzętu niezbędnego do wykonania procedury.


Jeszcze przed końcem roku z magazynów w Gliwicach wyjedzie kilka milionów igieł i strzykawek, a kolejne dostawy będą sukcesywnie realizowane w styczniu 2021 roku.

To zadanie, to nie jedyne w tym roku duże wyzwanie logistyczne dla firmy ZARYS. Od początku wybuchu pandemii zabrzańska spółka regularnie realizuje dostawy środków ochrony indywidualnej, kombinezonów ochronnych, masek antywirusowych i antybakteryjnych, masek tlenowych oraz innych sprzętów niezbędnych do zwiększenia bezpieczeństwa kadry medycznej i pacjentów. W listopadzie, w pełni wyposażyła powstający na Stadionie Narodowym pierwszy szpital polowy.

Trwająca w 2020 roku pandemia stanowiła wielkie wyzwanie dla całej naszej organizacji. Przez wiele miesięcy pracowaliśmy na najwyższych obrotach, aby zrealizować zamówienia na środki ochrony indywidualnej i wyroby medyczne – powiedział Paweł Ossowski, Prezes Zarządu ZARYS International Group.

Cieszy nas, że ten trudny rok zamykamy dostawami igieł i strzykawek niezbędnych przy masowych szczepieniach, co daje nadzieję, że wirus znajduje się w odwrocie. Doceniamy też kompleksową współpracę z Agencją Rezerw Materiałowych, a także cieszymy się, że spełniają się zapowiedzi o kontraktacji sprzętu u polskich producentów – dodaje Ossowski.

(mat. pras.)
fot. mat. Zarys IG/Sabina Kocełuch