Za nami 5 edycja Tour de Pologne. 19 najlepszych kolarskich drużyn świata pojawiło się w Zabrzu

Już po raz piąty przez Zabrze poprowadziła trasa wyścigu Tour de Pologne. Najlepsi kolarze świata pojawili się w naszym mieście w minioną niedzielę, 15 sierpnia.

Tym razem w Zabrzu usytuowany był start ostatniego, siódmego etapu wyścigu, który kończył się finiszem przy krakowskich Błoniach – to tam poznaliśmy triumfatora 78. Tour de Pologne UCI World Tour. W wyścigu wzięło udział 19 najlepszych kolarskich drużyn świata oraz trzy z „dzikimi kartami”, w tym reprezentacja Polski.

 

Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Joao Almeida, a zwycięzcą ostatniego etapu z metą w Krakowie został Julius van den Berg.

Z tej okazji tradycyjnie wiele działo na promenadzie Areny Zabrze. O godzinie 14:00 rozpoczęła się tu impreza pod hasłem “Zabrze kocha rower”. Natomiast o godzinie 14:50 ruszyła runda honorowa spod stadionu przy Roosevelta, dalej ulicami: gen. de Gaulle`a – al. Korfantego, do skrzyżowania z Gdańską i z powrotem al. Korfantego – gen. de Gaulle`a do Winklera i Makoszowskiej.


Na wszystkich fanów dwóch kółek i nie tylko przy Arenie Zabrze czekało mnóstwo atrakcji, w tym gry i zabawy dla najmłodszych.

Swoje stanowisko miał na promenadzie m.in. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Górnik Zabrze czy też Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej oraz zabrzańskie Wodociągi.

Zawodników biorących udział w ostatnim etapie 78. Tour de Pologne do walki o wygraną zagrzewali na starcie m.in.: Czesław Lang, pomysłodawca imprezy i dyrektor generalnego firmy Lang Team oraz zastępca prezydenta Miasta Zabrze Krzysztof Lewandowski.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze