Z maczetą próbowali wymusić zwrot pieniędzy. Policja: „mężczyzna doznał obrażeń głowy i karku”

fot. zdjęcie poglądowe/arch. Śląska Policja

Dwaj 26-letni mężczyźni próbowali wymusić od znajomego oddanie długu. Grozili mu maczetą, ostatecznie bijąc go przy użyciu tego narzędzia. Zostali już zatrzymani i osadzeni na 3 miesiące w areszcie.

Kilka dni temu do policjantów z komisariatu II w Zabrzu zgłosił się 42-letni mężczyzna, który poinformował, że został pobity przy użyciu maczety przez znajomych jego byłej partnerki.

Do zdarzenia doszło na ulicy Męczenników Majdanka. W wyniku ataku mężczyzna doznał obrażeń w okolicy głowy i karku, które na szczęście nie zagrażały jego życiu. Powodem takiego zachowania sprawców miał być rzekomy dług w kwocie 5 tysięcy złotych oraz, jak wyjaśniał jeden z podejrzanych, zmuszenie go do zaprzestania kontaktów z byłą partnerką – informuje mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Po zebraniu niezbędnych informacji, kryminalni ustalili miejsce pobytu i zatrzymali podejrzanych w tej sprawie dwóch 26-latków. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Odpowiedzą oni przed sądem za pobicie w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności, za co grozi kara do 5 lat wiezienia.

(żms)/KMP Zabrze
fot. arch. Śląska Policja/zdj. poglądowe