XXV Międzynarodowy Zabrzański Festiwal Organowy. Zagrają wirtuozi muzyki z Polski, Słowacji i Włoch

XXV Międzynarodowy Zabrzański Festiwal Organowy im. ks. Antoniego Chlondowskiego rozpocznie się w pierwszą sobotę września o godzinie 19:00. Potrwa miesiąc – ostatni z koncertów zaplanowano na 4 października.

Przez cztery kolejne weekendy zabrzańskie kościoły wypełnią dźwięki królewskiego instrumentu, a koncerty zagrają wirtuozi muzyki organowej z Polski, Słowacji i Włoch.

Międzynarodowy Zabrzański Festiwal Organowy im. ks. Antoniego Chlondowskiego to prawdziwa uczta dla melomanów. Organizatorem tego wyjątkowego wydarzenia artystycznego jest Urząd Miejski w Zabrzu, a dyrektorem artystycznym Waldemar Krawiec.


W trakcie koncertu inauguracyjnego w kościele pw. św. Wawrzyńca w Zabrzu wystąpi Luigi Ratti z Włoch. Natomiast na zakończenie Festiwalu, w kościele pw. św. Józefa, z koncertem wystąpi Waldemar Krawiec i Chór “Resonans con Tutti”.

Informacje o tegorocznych wykonawcach i repertuarze koncertów można znaleźć na stronie internetowej festiwalu: www.festiwal-organowy.pl. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

(żms)/UM Zabrze
fot. px