Wyważyli drzwi mieszkania, napadli na kobietę. 2 młodych mężczyzn z zarzutem usiłowania zabójstwa


Policjanci z II komisariatu zatrzymali 23-latka i 25-latka, którzy w sylwestrową noc pobili 40-letnią kobietę. Sprawcy wyważyli drzwi do jej mieszkania i wtargnęli do środka. W chwili zatrzymania jeden z nich miał przy sobie młotek.

Krótko po godzinie 2:00 w sylwestrową noc policjanci z drugiego komisariatu zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań w dzielnicy Biskupice. Według zgłoszenia doszło tam do pobicia. Kiedy mundurowi dojechali na miejsce, z klatki schodowej wybiegał akurat mężczyzna z kominiarką na głowie i młotkiem trzymanym w ręce. Policjanci podjęli pościg za nim pościg. Po chwili mężczyzna został obezwładniony – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, rzecznik KMP Zabrze.

Funkcjonariusze udzielili pomocy 40-letniej pokrzywdzonej, którą znaleźli na klatce schodowej. Kobieta była przytomna, ale miała liczne obrażenia twarzy.

Chwilę później w ręce stróżów prawa wpadł także drugi ze sprawców.


Jak wstępnie ustalono, mężczyźni zaatakowali 40-latkę, bo chcieli odzyskać pieniądze ze świadczeń socjalnych, które kobieta miała rzekomo przywłaszczyć. Obydwaj w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Mężczyźni usłyszeli już zarzut usiłowania zabójstwa, a o ich dalszym losie zdecyduje w piątek zabrzański sąd – mówi Bijok.

Życiu napadniętej kobiety nie zagraża niebezpieczeństwo.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze