Zabawy dla dzieci, występy, a także punkty gastronomiczne. Piknik Edukacyjny „Walczymy że smogiem”

fot. arch. UM Zabrze/zdj. poglądowe

Piknik Edukacyjny pn. „Walczymy ze smogiem – czyste powietrze dla Zabrza” to impreza, która odbędzie się w czwartek, 4 kwietnia, od godz. 16.00 do 19.00, na terenie byłej kotłowni w dzielnicy Helenka (ul. Niepokólczyckiego 41a).

Na miejscu na uczestników będzie czekała moc atrakcji – muzyczne występy, zabawy dla dzieci, strefa edukacji, a także punkty gastronomiczne.

Piknik Edukacyjny odbędzie się z okazji zakończenia projektu pn.”Budowa sieci ciepłowniczej do osiedli Rokitnica i Helenka w Zabrzu połączona z likwidacją dwóch kotłowni osiedlowych”. Szczegóły można znaleźć na plakacie. Wstęp na imprezę jest darmowy.

Przypomnijmy, że wspomniany projekt, polegał na budowie 9,228 km sieci ciepłowniczej łączącej Elektrociepłownię Fortum Miechowice z dzielnicami Helenka i Rokitnica oraz na likwidacji dwóch kotłowni osiedlowych.

Jego głównym celem była poprawa stanu powietrza poprzez zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń powietrza powstających w procesie spalania w kotłowniach osiedlowych oraz dodatkowo umożliwienie zasilenia obiektów dotychczas nie zasilanych z sieci ciepłowniczej (ogrzewanych wówczas, głównie przez kotły węglowe) w ciepło pochodzące ze źródeł wysokosprawnej kogeneracji. Zakończona inwestycja, warta ponad 40 mln, jest największym z dotychczasowych przedsięwzięć ZPEC.

(żms)/UM Zabrze