Występy artystyczne, specjały, z jakich słynie Bułgaria. Targi Turystyczne w zabrzańskiej Arenie

Międzynarodowe Targi Turystyczne w Zabrzu odbędą się w pierwszych dniach kwietnia. W tym roku państwem partnerskim wydarzenia będzie Bułgaria, która zaprezentuje swoją ofertę turystyczną i kulturalną.

Będzie można spróbować specjałów, z których słynie ten kraj, zobaczyć występy artystyczne przybliżające bałkańską kulturę. Po raz pierwszy do współpracy zaprosiliśmy też region partnerski którym zostało Mazowsze oraz miasto partnerskie, którym została Pszczyna.

Impreza odbędzie się 5 i 6 kwietnia

Udział w targach potwierdzili już przedstawiciele instytucji i obiektów dziedzictwa przemysłowego, muzeów oraz miast i regionów m.in. z Polski, Czech i Słowacji, Tunezji i Gruzji oraz Litwy. Jak co roku na odwiedzających czekać będzie wiele atrakcji, warsztatów, pokazów i degustacji.

Wśród wystawców, którzy zaprezentują się podczas czternastej edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych w Zabrzu, możemy znaleźć m.in.: Bielsko-Biała, Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, Warmia i Mazury, czy też Parowozownię Skierniewice, Wrocław, Kraków, Opolską Organizację Turystyczną.

XIV Międzynarodowym Targom Turystycznym w Zabrzu towarzyszyć będzie XIX Międzynarodowa Konferencja Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego (4-5 kwietnia) organizowana od 2004 r. przez miasto.

Hasłem tegorocznej edycji będzie „Zrównoważony rozwój w turystyce”.

W centrum uwagi konferencji znajdzie się analiza przestrzeni miejskiej dysponującej obiektami przemysłowymi, przede wszystkim tymi zabytkowymi, poddawanymi rewitalizacji i adaptacji dla celów użyteczności publicznej, handlowej, kulturalnej (np. jako galerie sztuki, sale koncertowe, teatry), a także jako atrakcje turystyczne same w sobie, przystosowane do zwiedzania, z uwagi na ich walory historyczne, społeczne i kulturowe.

Aktualne informacje zarówno na temat Targów, jak i Konferencji, można znaleźć na stronie: www.targi-zabrze.pl a także na specjalnie dedykowanym wydarzeniu na Facebooku.

Międzynarodowe Targi Turystyczne odbędą się w Arenie Zabrze przy ul. Roosevelta 81. Wstęp jest wolny.

(żms)/UM Zabrze