Wybieg dla psów na osiedlu Janek. Inwestycję zrealizowano w ramach budżetu obywatelskiego

To pierwsza tego rodzaju inwestycja w naszym mieście. Na osiedlu Janek kilka dni temu oddano do użytku wybieg dla psów, który powstał w ramach budżetu obywatelskiego.

Wszystko zaczęło się od pomysłu jednego człowieka, zabrzanina – Łukasza Wysockiego, a dzisiaj z terenu korzystać mogą czworonogi z całego Zabrza.

Projekt ten zwyciężył w VI edycji Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego. Swój głos oddało na niego 111 osób. Zaledwie w trzy miesiące przeprowadzone zostały prace projektowe.


Teren budowy został przekazany wykonawcy w sierpniu br. Prace budowlane zakończyły się w październiku.

Wybieg ogrodzony jest ogrodzeniem panelowym i wyposażony w furtkę wejściową oraz bramę wjazdową. Zamontowano tu dwie lampy solarne, trzy ławki parkowe (typu „antywandal”), dwa kosze na psie odchody z zestawem higienicznym (uchwyt na worki na psie odchody), kosz na śmieci, dwie tablice informacyjne oraz jedną tablicę z regulaminem.

Właściciele psów mogą korzystać z bezpiecznego miejsca dla swoich pupili – ogrodzony teren uniemożliwia czworonogowi ucieczkę czy wpadnięcie np. pod samochód.

Oświetlenie umożliwia korzystanie z wybiegu także po zmroku.

Do tej pory w ramach Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego zrealizowano już 75 inwestycji za kwotę ponad 15 mln 870 tys zł. W trakcie realizacji jest obecnie kolejnych 36 wybranych przez mieszkańców projektów.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze