Wojewoda dzieli środki na przebudowy dróg. 11 milionów złotych właśnie trafiło do Zabrza

U zbiegu ulic Roosevelta i Piłsudskiego powstanie rondo. Zabrze pozyskało na ten cel ponad 11 mln zł dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Symboliczny czek opiewający na tę kwotę przekazał osobiście wojewoda Jarosław Wieczorek.

W spotkaniu, które odbyło się w poniedziałek w zabrzańskim magistracie, oprócz prezydent Małgorzaty Mańki-Szulik i wojewody, udział wzięli również: zastępca prezydenta Miasta Zabrze Krzysztof Lewandowski, radna Sejmiku Województwa Śląskiego Alina Nowak, radny Sejmiku Województwa Śląskiego Bartłomiej Kowalski, poseł na Sejm RP Jarosław Gonciarz, poseł na Sejm RP Wojciech Szarama, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu Danuta Bochyńska-Podloch oraz naczelnik Wydziału Realizacji Projektów UM w Zabrzu Grażyna Szczepańska-Wabnic. Kwota, którą pozyskało Zabrze z Funduszu Dróg Samorządowych pozwoli na kontynuację ważnych dla miasta i regionu inwestycji drogowych.

Dofinansowanie przeznaczone zostanie na budowę ronda przy skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Roosevelta.

– To bardzo ważna, wręcz priorytetowa inwestycja dla mieszkańców naszego miasta. Po sześciu podejściach udało się nam pozyskać środki, które pozwolą na wykonanie ronda przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Roosevelta – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Montaż finansowy, który miasto przygotowuje realizując zadania inwestycyjne jest bardzo subtelnie tworzony, stąd też te środki mają dla nas olbrzymie znaczenie.


Zabrze konsekwentnie modernizuje swój układ komunikacyjny. Trwa właśnie przebudowa ulicy Piłsudskiego – to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych, jakie zrealizowane zostaną w Zabrzu w najbliższym czasie.

Pierwszy etap modernizacji ul. Piłsudskiego, od ul. Roosevelta do wiaduktu przy II LO, to koszt 8,2 mln zł brutto.

Ekipy budowlane pojawiają się, lub wkrótce pojawią, również w innych częściach miasta. Niedawno oddano do użytku ul. Neptuna, a aktualnie trwa m.in. budowa ul. Jowisza i ul. Lawendowej. W sierpniu oddano do użytku wiadukt nad ul. Hagera, którego gruntowny remont kosztował 4,3 mln zł brutto, z czego 1 mln zł stanowiło pozyskane przez miasto dofinansowanie z budżetu państwa. To kontynuacja trwających już od lat przedsięwzięć, dzięki którym poruszanie się samochodem po Zabrzu stanie się bezpieczne i wygodne.

(żms)/UM Zabrze
fot. scr. Google Maps