Włamanie do kościoła w Rokitnicy. Łupem 25-latka padła metalowa skarbonka

25-latek, który włamał się do kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rokitnicy, został już ustalony przez policjantów z V komisariatu. Przyznał się do zarzucanego czynu. Teraz czeka go sprawa sądowa.

W połowie września w zabrzańskiej Rokitnicy miało miejsce włamanie do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa. Sprawca dostał się na do świątyni, wybijając okno witrażowe, a następnie z wnętrza dokonał kradzieży metalowej skarbonki. Policjanci wszczęli w tej sprawie dochodzenie i gromadzili wszelkie informacje – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Jedna z takich informacji uzyskana przez kryminalnych z zabrzańskiej “piątki” wskazywała, że sprawcą włamania może być 25-letni mieszkaniec Zabrza, który w przeszłości był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu

– dodaje oficer prasowy.


W toku dalszych czynności policjanci odzyskali skradziona skarbonkę, co potwierdziło ich wcześniejsze przypuszczenia. 25-latek został zatrzymany i w ubiegły piątek przedstawiono mu zarzut kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu, a do chwili zakończenia postępowania został objęty policyjnym dozorem. Do czasu zakończenia sprawy trzy razy w tygodniu będzie musiał “odwiedzać” piąty komisariat.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze