Włamania do samochodów na terenie Rokitnicy. 33-letni zabrzanin został tymczasowo aresztowany

W ostatnich miesiącach w Rokitnicy dochodziło do włamań do zaparkowanych pojazdów. Znikało stamtąd wszystko, co miało jakąkolwiek wartość – były to m.in. telefony, narzędzia, sprzęt RTV. Niedawno w sprawie tej zatrzymano 33-letniego zabrzanina.

– Policjanci z V komisariatu od sierpnia prowadzili intensywne czynności w sprawach licznych włamań do samochodów dokonywanych na terenie zabrzańskiej Rokitnicy. Śledczy w ostatnich dniach wytypowali i zatrzymali podejrzanego mieszkańca Zabrza, który wcześniej dokonywał już przestępstw przeciwko mieniu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Jak się okazało w trakcie policyjnych czynności, 33-latek działał od sierpnia br. włamywał się do samochodów osobowych i dostawczych. Jego łupem padały głównie drobne sprzęty RTV, telefony i narzędzia oraz gotówka pozostawiona w samochodach. W jednym przypadku nie pogardził też rękawiczkami roboczymi

– dodaje Bijok.


Mężczyzna usłyszał już zarzuty włamań i kradzieży w 7 sprawach. Wcześniej był już karany za podobne przestępstwa. W środę sąd rejonowy na wniosek śledczych zdecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanego tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia, którą sąd może zwiększyć o połowę z uwagi na działanie w warunkach recydywy.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze