Wkrótce wielkie otwarcie Parku Miliona Świateł na Kąpielisku Leśnym. Ile kosztują bilety?

Wraz z początkiem listopada na mieszkańców Zabrza czeka prawdziwa niespodzianka. Lubiane i chętnie odwiedzane latem Kąpielisko Leśne przemieni się w baśniowy park światła, w którym zobaczymy zaskakujące, interaktywne instalacje i iluminacje.

Ta świetlna nowość z pewnością przyciągnie do Zabrza tych, którzy będą chcieli zobaczyć na własne oczy wystawę „Królowa Śniegu – Park Miliona Świateł” – jedyną tego typu atrakcję w całym województwie. Unikalny spektakl świetlno-muzyczny z pewnością zachwyci dzieci i dorosłych. Na stronie www.parkmilionaswiatel.pl uruchomiona została sprzedaż biletów na to wydarzenie. W jakiej cenie?

Bilet normalny kosztuje 29 zł (w weekendy zaś 35 zł), ulgowy natomiast nabędziemy za 25 zł (od piątku do niedzieli za 29 zł). Istnieje również możliwość zakupu biletu rodzinnego (2 osoby dorosłe i 2 dzieci) w cenie 100 zł w tygodniu oraz 120 zł w weekend. Dla dzieci do lat 3 należy nabyć darmową wejściówkę.

Przypomnijmy, że na terenie Kąpieliska Leśnego powstaje interaktywny Park Miliona Świateł, którego tematem przewodnim będzie podróż po krainie Królowej Śniegu. Ta nowa, zimowa atrakcja jest wspólnym przedsięwzięciem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu oraz firmy Multidekor.


Zimowe zagospodarowanie tego miejsca przy pomocy świetlnych instalacji ma szansę przyciągnąć do Kąpieliska Leśnego tysiące spacerujących mieszkańców i turystów.

Postanowiliśmy stworzyć tutaj wyjątkowy, bajkowy park światła. Dzięki temu, to popularne latem miejsce rozbłyśnie w pełni po zmroku, a mieszkańcy naszego miasta otrzymają świetny powód, aby aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Jesteśmy pewni, że „Królowa Śniegu – Park Miliona Świateł” będzie rodzinną atrakcją, gdzie wspólnie i w ciekawy sposób spędzą czas dzieci i dorośli. Już dziś zachęcamy do dzielenia się zdjęciami w mediach społecznościowych, niech wszyscy zobaczą, jak piękna jest zima w Zabrzu – mówi Zdzisław Trzepizur, prezes Zarządu MOSiR w Zabrzu.

W 22-hektarowym Kąpielisku Leśnym na zwiedzających czekać będzie wypełniona ciekawymi interaktywnymi atrakcjami i pobudzająca wszelkie zmysły, zimowa kraina Królowej Śniegu.

Spacerując rozświetlonymi alejkami, w pobliżu jeziora, spotkamy m.in. przyjazne, chętnie pozujące do wspólnego zdjęcia, zwierzęta. Będzie tu można odkryć ogromny pałac Królowej, jak również spędzić miło czas podczas zabawy na świetlistej karuzeli. Na amatorów śnieżnego szaleństwa czeka z kolei górka do zjeżdżania. Niezwykłych doznań dostarczy multimedialna Kryształowa Komnata, przypominająca z oddali ogromną koronę. W tej niemal 10-metrowej instalacji będzie można podziwiać niezwykle atrakcyjny, kolorowy świetlno-muzyczny spektakl. Kalejdoskop świateł i hipnotyzujące gwiazdy dostarczą niebywałych wrażeń, zaś harmonię zmieniających się barw i muzyki podziwiać będzie można z zewnątrz, jak i od środka.

Z myślą o miłośnikach mediów społecznościowych przewidziano wiele atrakcyjnych foto punktów, choć ze względu na niezwykłą grę świateł i blasków, ilość możliwości fotograficznych jest wprost nieskończona. Nie zabraknie również instalacji dla zakochanych w postaci świetlnego napisu “Miłość”.

– Dzięki milionowi energooszczędnych świateł LED, innowacyjnym efektom świetlnym i dźwiękowym oraz dynamicznym animacjom, wieczorny spacer po Parku Miliona Świateł w Kąpielisku Leśnym będzie niezwykle ekscytującym przeżyciem dla całej rodziny. Wspomnienia zostaną na długo w pamięci odwiedzających. Nie możemy się doczekać listopada – informuje Grzegorz Podogrocki, prezes Zarządu Multidekor, polskiej firmy, która stworzyła Park Miliona Świateł i od 25 lat jest liderem rynku iluminacji i dekoracji w Polsce.

Wystawa „Królowa Śniegu – Park Miliona Świateł” będzie bezpieczną pod kątem sanitarno-epidemiologicznym atrakcją plenerową.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze