Weekend z kulturą w Zabrzu. Można wybrać się do teatru, kina lub obejrzeć występ kabaretowy

fot. Kino Roma (FB)

Zniesione zostały obostrzenia dotyczące funkcjonowania teatrów, kin czy filharmonii, w związku z tym zabrzańskie instytucje kultury otwarły się dla widzów i zapraszają w najbliższe dni. Można wybierać między sztukami teatralnymi, filmami a nawet kabaretem.

W piątek, o godzinie 19:00, w Teatrze Nowym w Zabrzu wystawiona zostanie sztuka pt. Mój boski rozwód”. Działalność wznowiło też kino “Roma”, które tego dnia zaprasza na projekcję filmów: “Zabij to i wyjedź z tego miasta” (godziny 18:00 i 19:40) oraz “Nelly Rapp – upiorna agentka” (godzina 16:20).

W najbliższą sobotę, 5 czerwca, na zabrzańskiej scenie teatralnej wystawiona zostanie “Kolacja dla głupca” (godzina 19:00), a kinie Roma wyświetlony zostanie film “Oto my” (godzina 19:40).

Natomiast w niedzielę, 6 czerwca, Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu zaprasza na “Kabaretowy Dzień Matki po Śląsku” (godzina 16:00). Kino Roma zaprasza na projekcję filmów: “Zabij to i wyjedź z tego miasta” (godzina 17:40) oraz “Nelly Rapp – upiorna agentka” (godzina 16:00).


Oprócz tego w Zabrzu w niedzielę odbędzie się wycieczka w ramach projektu “Familoki” – będzie można zwiedzić osiedle Ballestrema. Więcej na ten temat piszemy tu.
(żms)/UM Zabrze
fot. Kino Roma (FB)