W zabrzańskiej KSSE powstanie fabryka grillów. To pierwszy w Europie zakład tego producenta

fot. KSSE/fb

Weber-Stephen Products – producent wiodącej na świecie marki grillów, podpisał w środę, 12 lutego, umowę kupna działki o powierzchni 21 hektarów znajdującej się na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Zabrzu.

Weber zdecydował się na zakup działki w naszym mieście, tym samym umacniając pozycję firmy w Europie. Na nabytym terenie powstanie nowy zakład produkcyjny, który będzie wspierał działalność spółki na rynku europejskim.

Inwestor, który za teren przy ul. Donnersmarcka zapłacił ponad 22 mln zł, deklaruje rozpoczęcie budowy fabryki jeszcze w 2020 roku. W tym celu planuje zainwestować co najmniej 53 mln USD.


To będzie pierwszy zakład produkcyjny firmy Weber w Europie, co więcej znajdzie się w najbardziej uprzemysłowionym obszarze Polski, w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Budowa i uruchomienie fabryki wiąże się z utworzeniem co najmniej 200 miejsc pracy dla osób na różnych stanowiskach związanych z obsługą techniczną, zarządzaniem biznesem i działaniami operacyjnymi.

Wraz z rozwojem naszej działalności w Europie dostrzegamy szanse, jakie otwiera przed nami uruchomienie produkcji lokalnie, bezpośrednio w pobliżu obsługiwanych przez nas rynków

– powiedział Chris Scherzinger, Dyrektor wykonawczy spółki Weber-Stephen Products LLC.

Fabryka powstająca w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej to istotny punkt dla rozwoju lokalnej gospodarki oraz społeczeństwa. Przedstawiciele Weber wybór lokalizacji opierają na danych, które gwarantują wysoki poziom oraz dostępność wykwalifikowanych specjalistów w regionie. Kluczowe w podjęciu decyzji była również otwartość ze strony władz miasta oraz Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Województwo śląskie to także jeden z najbardziej uprzemysłowionych obszarów w Europie.

Jesteśmy przekonani, że otwarcie zakładu w Zabrzu leży w najlepiej pojętym interesie naszych partnerów biznesowych i pozwoli nam jeszcze lepiej służyć naszym klientom – czyli miłośnikom grillowania, którzy wybierają urządzenia marki Weber ze względu na wysoką jakość naszych produktów i obsługi – podsumowuje Scherzinger.

mat. pras.
fot. KSSE/fb