Urodzeni w Nowym Roku. W Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu przyszło na świat już 12 dzieci

W ciągu minionych czterech dni nowego roku w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu urodziło się dwanaścioro dzieci – sześć dziewczynek i sześciu chłopców. Jako pierwsza, 2 stycznia o godzinie 2:20, urodziła się Emilka.

Kolejny poród odbył się tego dnia o godzinie 5:15 – na świat przyszła druga dziewczynka – Anielka, a o godzinie 5:40 urodziła się Magda.

Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu jest jednym z najnowocześniejszych ośrodków medycznych na południu Polski, świadczących kompleksowe usługi w dziedzinie ginekologii, położnictwa i neonatologii.


Pacjentki mogą skorzystać ze wszystkich dostępnych metod znieczulenia. Centrum działała w systemie „rooming-in”, w którym matka ma przy sobie dziecko przez cały czas, również zaraz po urodzeniu.

Przygotowano też wsparcie poradni kardiologicznej i diabetologicznej dla kobiet w ciąży, laktacyjnej, neonatologicznej i diagnostyki prenatalnej. Centrum kompleksowo przygotowuje przyszłych rodziców do porodu, jak i początków macierzyństwa.

Tylko w ub. roku w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu przyjęto 4403 pacjentek, wykonano 537 operacje ginekologiczne i 648 cięć cesarskich. Naturalnych porodów przyjęto 1931.

W 2021 roku w Zabrzu przyszło na świat 1961 dzieci. To o 103 porody więcej niż rok wcześniej.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze