Udany finał WOŚP pomimo pandemii. Wiadomo już, ile środków udało się zebrać wolontariuszom

fot. UM Zabrze

Za nami 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który ze względu na panujące obostrzenia przeniósł się do głównie do Internetu. W Zabrzu podczas wydarzenia zebrano 97,6 tys. zł. W akcję zaangażowanych było ponad 150 wolontariuszy.

W naszym mieście działania związane z WOŚP koordynowało Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży „Wielka Flota Zjednoczonych Sił”. Zabrzański samorząd tradycyjnie wspierał wydarzenia, które odbywały się w Zabrzu w ramach 29. finału.

Podczas zabrzańskiego finału odbył się m.in. koncert online, w trakcie którego wystąpili m.in.: The Branchers, Stonage Full of Sun, Kapela Góralska Karpackie Zbóje oraz Akademia Tańca Salake Joanny Koćwin.

Nie zabrakło też licytacji przeróżnych fantów, m.in. gadżetów z Fundacji WOŚP czy też piłki oraz koszulki z autografami wszystkich zawodników Górnika Zabrze. Można też było wziąć udział w Zabrzańskim Biegu dla WOŚP, który tym razem odbywał się w formie wirtualnej od 29 do 31 stycznia.


Tradycyjnie, o godzinie 20:00, odbyło się również Światełko do Nieba w wykonaniu Teatru Ognia Nam-Tara. Pokaz odbył się na żywo na terenie AnimalWorld w Zabrzu – Makoszowach. Wszystkie atrakcje były emitowane na żywo na facebookowym profilu Sztabu WOŚP w Zabrzu.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze