Trwa nabór do Akademii Dziecięco-Młodzieżowej. Zajęcia odbywają się w trzech grupach wiekowych

Można już zapisywać dzieci na zajęcia popularnonaukowe organizowane w ramach Akademii Dziecięco – Młodzieżowej „Jak na studiach”. Przedsięwzięcie realizowane jest w partnerstwie z Wyższą Szkołą Techniczną w Katowicach.

Pozyskane przez miasto środki norweskie umożliwią rozwój umiejętności kluczowych, a młodzi ludzie przekonają się jakie mają możliwości studiowania i uczenia się bez konieczności wyjeżdżania z miasta. Akademia Dziecięco – Młodzieżowa „Jak na studiach” skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 17 lat zamieszkałych w Zabrzu.

Głównym celem zaplanowanych zajęć jest zaspokajanie ciekawości poznawczej, zainteresowań naukowych oraz rozwijanie pasji i talentów dzieci i młodzieży, a także zachęcenie do poznania świata i różnych dziedzin nauki.

Podczas spotkań studenci wprowadzeni zostaną w świat nauk ścisłych i artystycznych, w atrakcyjnej formie i bez szkolnego przymusu, uczeni będą kreatywności, logicznego myślenia, będą mieli również szanse podnieść swoje kompetencje językowe.

Zajęcia odbywają się na Wydziale Nauk Medycznych im. Prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu i są prowadzone przez nauczycieli dydaktycznych, ekspertów i specjalistów z różnych dziedzin. Dzieci i młodzież uczestniczą w zajęciach prowadzonych w akademickich aulach, pracowniach i laboratoriach, dzięki czemu mogą poczuć się jak prawdziwi studenci.

Zajęcia odbywać się będą w trzech grupach wiekowych:

  • Grupa S (7 – 10 lat) Gr 1 i Gr 2 – Warsztaty zakresu umiejętności technicznych (warsztaty robotyczno – informatyczne); Gr 1 i Gr 2 – Warsztaty zakresu umiejętności humanistycznych (warsztaty artystyczne, warsztaty z języka angielskiego).
  • Grupa M (11 – 14 lat) Gr 1 i Gr 2 – Warsztaty zakresu umiejętności technicznych (warsztaty robotyczno – informatyczne); Gr 1 i Gr 2 – Warsztaty zakresu umiejętności humanistycznych (warsztaty artystyczne, warsztaty z języka angielskiego).
  • Grupa L (15 – 17 lat) Gr 1 – Warsztaty zakresu umiejętności ścisłych (warsztaty matematyczne, warsztaty biologiczno – chemiczne); Gr 2 – Warsztaty z zakresu umiejętności humanistycznych (warsztaty artystyczne, warsztaty z języka angielskiego, warsztaty z języka polskiego.

W trakcie ferii zimowych uczestnicy projektu wezmą udział w obozie zimowym całkowicie bezpłatnym dla uczestników naszej Akademii Dziecięco – Młodzieżowej.

Nabór trwa od 21.11. – 25.11.2022 r. do godziny 15:00

Szczegóły oraz formularz rekrutacyjny online można znaleźć na stronie: https://www.wst.com.pl/kursy/akademiadm.

Rekrutację prowadzi Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, telefon: 665 688 900, 695 450 010, email: akademiadm@wst.pl. Zajęcia realizowane są w ramach projektu „Miasto przestrzenią rozwoju” i są finansowane ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze