Tragiczny wypadek koło M1 w Zabrzu. Czołowe zderzenie, nie żyje pasażer Audi

Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do jakiego doszło w poniedziałek wieczorem na Drodze Krajowej nr 88, na wysokości centrum handlowego M1.

W wyniku czołowego zderzenia audi z autobusem komunikacji miejskiej jedna osoba zginęła, a trzy inne zostały ranne. Ruch drogowy został zamknięty w obu kierunkach. Trwa wyjaśnianie przyczyn wypadku.

Do wypadku doszło ok. 18.30 na drodze łączącej Bytom z Gliwicami. Kierujący audi, 18-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej jechał DK 88 od Bytomia w kierunku Gliwic. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem osobowym najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków i stracił panowanie nad pojazdem. Następnie będąc tuż za zjazdem w ulicę Mikulczycką uderzył w osobowego mercedesa i zjechał na przeciwległy pas, doprowadzając do czołowego zderzenia z autobusem komunikacji miejskiej.

[fbvideo link=”https://www.facebook.com/24zabrzepl/videos/798578933607072/” width=”720″ height=”” onlyvideo=”1″]

W wyniku zdarzenia pasażer audi zmarł, a trzy inne osoby zostały ranne. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z zabrzańskiej komendy pod nadzorem prokuratora. Droga w obu kierunkach została zamknięta, a policjanci wprowadzili objazdy. Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku. (KMP Zabrze, fot KMP Zabrze