Tragedia była blisko. Policjanci z drogówki złapali niedoszłą samobójczynię w ostatniej chwili

Policjanci z drogówki uratowali niedoszłą samobójczynię. Kobieta chciała skoczyć z wiaduktu na autostradę A4. Mundurowi pochwycili ją w ostatniej chwili. 34-latka trafiła pod opiekę lekarzy.

Wydarzenia miały miejsce w poniedziałek około godziny 21:00.

Dyżurny zabrzańskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kobiecie stojącej za barierkami ochronnymi na wiadukcie nad autostradą A4 w Zabrzu przy ulicy Legnickiej. Bezzwłocznie na miejsce zostały skierowane policyjne patrole z Wydziału Ruchu Drogowego. Na czas prowadzonej interwencji został również zamknięty dla ruchu odcinek autostrady A4 – relacjonuje mł. asp. Adam Strzodka z KMP Zabrze.

Przybyli na miejsce zabrzańscy policjanci z drogówki — starszy sierżant Michał Dajos oraz starszy sierżant Przemysław Pszeniczny, próbowali uspokoić zdesperowaną kobietę stojącą za barierkami ochronnymi.

W pewnym momencie kobieta odskoczyła od barierki, jednak policjanci byli na tyle blisko, że zdążyli złapać ją za rękę. Następnie przyciągając w swoją stronę, odciągnęli ją od krawędzi wiaduktu w bezpieczne miejsce

– dodaje Strzodka. Po przybyciu karetki mundurowi przekazali 34-letnią mieszkankę Zabrza pod opiekę ratowników.

Policja zaznacza, że zdecydowane i szybkie działanie mundurowych pozwoliły uniknąć tragedii. Kobieta trafiła pod opiekę lekarzy.

Warto zwrócić się po pomoc

Nie lekceważmy żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacją życiową. Okazujmy wsparcie i pomoc w kryzysie. Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod numer 116 123, Młodzieżowy Telefon Zaufania pod numer 116 111 (czynny całą dobę) oraz Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212 (czynny całą dobę).

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze, zdj. poglądowe/px