Szykuje się wielka impreza na zabrzańskiej Arenie. Turniej, mecz Górnika z Borussią Dortmund

fot. Górnik Zabrze

Przed nami wielkie piłkarskie wydarzenie i święto Górnika Zabrze. W sobotę, 28 marca, wszyscy fani klubu z Roosevelta obowiązkowo spotykają się na stadionie im. Ernesta Pohla. Zagrają tam byłe gwiazdy, a także zespoły Górnika i Borussi Dortmund do lat 23.

Wielkimi krokami zbliżamy się do kulminacyjnego momentu obchodów jubileuszu 50. rocznicy największego sukcesu w historii polskiej klubowej piłki nożnej, czyli awansu Górnika do finału Pucharu Zdobywców Pucharów. Impreza zwieńczająca trwające od początku sezonu święto odbędzie się w sobotę 28 marca.

Korzystając z przerwy reprezentacyjnej Górnik Zabrze przygotował imprezę, która powinna trafić w gusta wszystkich kibiców 14 – krotnego Mistrza Polski.

To wyjątkowy dzień, w trakcie którego na Arenie Zabrze spotka się około 100 byłych piłkarzy Górnika. Impreza rozpocznie się o godzinie 16:00 od turnieju oldbojów. Trzy zespoły – biały, niebieski i czerwony – złożone z gwiazd i ulubieńców ostatnich kilkudziesięciu lat (i nie tylko) raz jeszcze pokażą się wspaniałej zabrzańskiej publiczności.

Nie chcemy dzielić piłkarzy biorąc pod uwagę lata gry w Górniku. Zrobimy prawdziwą mieszankę wybuchową – tłumaczy Dariusz Czernik, prezes zarządu Klubu. – Wyobraźmy sobie, że w jednej drużynie zagra na przykład Jan Urban i Igor Angulo, a rywalizować będą z Jesusem Jimenezem i Adamem Kompałą. To naprawdę zwiastuje wielkie emocje. Takiego turnieju jeszcze w Zabrzu nie było.

Na chwilę obecną swoją gotowość nie tylko do przyjazdu, ale i do gry, zadeklarowało około 50 zawodników. Kibice Górnika raz jeszcze będą mogli zobaczyć piłkarzy, których przez lata oklaskiwali z wysokości trybun.

To jednak nie koniec. Po zakończeniu turnieju odbędzie się mecz, w którym zmierzą się reprezentacje do lat 23 Górnika oraz Borussi Dortmund.

W pierwszej kadrze „Trójkolorowych” nie brakuje piłkarzy spełniających to kryterium, co zapowiada nie lada emocje. Na stadionie spędzimy łącznie około pięciu godzin i będzie to czas dobrej zabawy i świętowania.

Oczywiście nie zabraknie głównych bohaterów, dzięki którym ta impreza jest w ogóle możliwa, czyli piłkarzy ze wspaniałej drużyny sezonu 1969/70. Swój udział potwierdzili niemal wszyscy żyjący autorzy wielkiego sukcesu. Oni oczywiście z racji wieku już nie zagrają, ale na przez cały czas trwania imprezy będą spotykać się z kibicami, by rozdać autografy i pozować do zdjęć. Nie zabraknie atrakcji około meczowych znanych z organizacji spotkań ekstraklasy, będzie również kilka nowości. To wszystko po to, by popołudnie spędzone na stadionie im. Ernesta Pohla upłynęło w doskonałej atmosferze.

Bilety, specjalne gadżety

Praca wre również w klubowym Sklepie Kibica. Trwa produkcja wybranego przez kibiców modelu repliki koszulki #Górnik1970Finał, ale również innych gadżetów okazjonalnych, które będzie można nabywać 28 marca.

Sprzedaż biletów na to niecodzienne wydarzenie rozpocznie się w środę. Będzie je można nabywać zarówno stacjonarnie, jak i za pośrednictwem internetu. Do dyspozycji kibiców oddany zostanie dół trybuny wschodniej oraz południowej.

Cennik: bilet normalny 20 zł, bilet ulgowy 10 zł.

Dla posiadaczy karnetów i uczestników programu TRÓJKOLOROWI przewidziany jest rabat w wysokości 10%.

Bilet ulgowy przysługuje następującym grupom kibiców : dzieci i młodzież do 18. roku życia, osoby do 26. roku życia uczące się, emeryci i renciści po 60. roku życia, oraz osoby niepełnosprawne. Dzieci do lat 3. (roczniki: 2018, 2019, 2020) wchodzą na mecze za darmo na podstawie dokumentu potwierdzającego rok urodzenia dziecka.

(żms)/UM Zabrze(www.gornikzabrze.pl)
fot. Górnik Zabrze