Świetny wynik zbiórki podczas 32. finału WOŚP w Zabrzu. „Pobiliście kolejny rekord”

32. finał WOŚP już za nami. W niedzielę od wczesnych godzin porannych na ulicach Zabrza spotkać można było ponad 250 wolontariuszy. Jak poinformował zabrzański Sztab, w naszym mieście padł kolejny rekord zbiórki – zebrano już ponad 200 tys. złotych, a kwota ta będzie rosła.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to jednodniowe wydarzenie, które organizowane jest od 1993 roku. Poszczególnym edycjom zbiórki towarzyszą dodatkowe akcje – w tym między innymi koncerty, pokazy artystyczne oraz aukcje internetowe. Nie inaczej było w naszym mieście.

Tym razem Orkiestrze towarzyszyło motto: „Tu wszystko gra OK!”, a celem zbiórki były fundusze na zakup sprzętu do diagnozowania oraz monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Środki zebrane w czasie zbiórki, której finał odbył się w tym roku 28 stycznia, zostaną przekazane na zakup urządzeń do diagnostyki obrazowej, diagnostyki czynnościowej, diagnostyki endoskopowej, rehabilitacji oraz torakochirgurgii.

Zabrzański Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działający przy Stowarzyszeniu „Wielka Flota Zjednoczonych Sił” zaprosił do centrum handlowego Platan. Na najmłodszych mieszkańców naszego miasta czekała tam zabawa, której towarzyszyło motto „WOŚP dla Dzieci – Dzieci dla WOŚP”.

W ramach finału WOŚP w naszym mieście odbył się również tradycyjnie Zabrzański Bieg Orkiestrowy – „Bieg dla WOŚP, na który organizatorzy zaprosili 27 stycznia. Na wydarzenie złożyły się biegi na dystansie 3 i 6 km oraz nordic walking. Celem tego sportowego wydarzenia było propagowanie akcji „Policz się z cukrzycą” – autorskiego programu WOŚP, a także Programu Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą; popularyzacja wiedzy na temat cukrzycy; propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia oraz zbiórka pieniędzy na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży.

W ramach tegorocznego finału WOŚP odbyła się również muzyczna podróż w Kinie „Roma”. Wystąpili: Andrzej Domżoł, zespół 418, TabulaRasa oraz CoverNostra.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze