Stręczyciel od 5 lat zmuszał młodą Bułgarkę do prostytucji. Zatrzymano go, gdy chciał ją wywieźć za granicę


22-letnia obywatelka Bułgarii od 5 lat przymuszana była do świadczenia usług seksualnych na terenie województwa śląskiego, w tym Zabrza. O 7 lat starszy rodak przez ten czas zarobił na niej 4 mln złotych.

Kryminalni z Zabrza zajmujący się zwalczaniem handlu ludźmi pracowali nad sprawą od początku sierpnia tego roku. Przy współpracy z policjantami z Rudy Śląskiej kompletowali i weryfikowali kolejne informacje i dowody.

Do zatrzymania podejrzanego w tej sprawie 29-letniego obywatela Bułgarii doszło w Warszawie, kiedy usiłował wywieźć z Polski ofiarę swojej działalności.

Do działań włączyli się też policjanci z Katowic oraz mundurowi z Warszawy. Dzięki szybkiej reakcji policjantów i dobrej koordynacji działań, podejrzany został zatrzymany, a jego ofiara nie opuściła granic Polski.


W trakcie czynności stróże prawa ustalili, że podejrzany w latach 2014-2019, na terenie województwa śląskiego, w tym w Zabrzu, zmuszał siłą 22-letnią obecnie obywatelkę Bułgarii do uprawiania prostytucji.

Oprawca odebrał ofierze wszystkie dokumenty i całkowicie ją od siebie uzależnił.

W ciągu 5 lat na przestępczym procederze zarobił około 4 mln zł. Za handel ludźmi, czerpanie korzyści z nierządu oraz stręczycielstwo grozi mu teraz do 15 lat więzienia. Podejrzany nie przyznał się do zarzucanych czynów. Czynności w sprawie trwają, a śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zabrzu.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze