Strażnicy miejscy przeszkoleni do asystowania niepełnosprawnym. Pomogą w komunikacji miejskiej

fot. ZTM/facebook.com

Strażnicy miejscy pomogą niepełnosprawnym w skorzystaniu z komunikacji miejskiej na dworcu autobusowym przy ulicy Goethego. Zgodnie z zatwierdzonym przez prezydent Zabrza regulaminem, osoby dotknięte dysfunkcją mogą zgłosić konieczność skorzystania z wsparcia asystenta.

Jednostką wyznaczoną do realizacji asyst, jest straż miejska w Zabrzu, a jej funkcjonariusze ukończyli już szkolenie z zakresu “Pierwszej pomocy i asystentury osoby z niepełnosprawnościami z instruktażem w komunikacji miejskiej”.

Chęć skorzystania z pomocy należy zgłosić telefonicznie na numer 32 271 80 52 co najmniej 36 godzin przed planowaną podróżą (osoby niesłyszące mogą to zrobić wysyłając SMS na numer 519 349 740). Można też dokonać zgłoszenia drogą elektroniczną wysyłając e-mail na adres straz@strazmiejska.zabrze.pl.


Ostateczne rozwiązanie w tym zakresie będzie posiadało Centrum Przesiadkowe, które powstanie w miejscu dzisiejszego dworca przy ulicy Goethego. W okresie przejściowym udzielanie takiej pomocy będzie realizowane przez straż miejską w Zabrzu – czytamy w uzasadnieniu do zarządzenia na ten temat.

W załączeniu regulamin udzielenia pomocy.

(żms)/SM Zabrze
fot. ZTM/facebook.com