Sprawa kradzieży kabli i włamań do piwnic rozwiązana. Jeden z podejrzanych sam się zgłosił

Trzej mężczyźni podejrzani o to, że od kilku miesięcy dokonywali kradzieży kabli telekomunikacyjnych oraz włamań, zostali zatrzymani przez zabrzańskich policjantów. Ich przestępczy proceder spowodował straty przekraczające 25 tys. złotych.

– Grupa mężczyzn działała na terenie Zabrza od co najmniej lipca tego roku. W pierwszej kolejności policjanci ustalili, że za przestępstwami stoi 19-latek i jego 32-letni znajomy. Następnie na komisariat zgłosił się ich 29-letni kolega, który wiedząc, że policja jest już na jego tropie, postanowił sam oddać się w ręce mundurowych – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, rzecznik zabrzańskiej policji.

Ta przestępcza trójka ma na swoim koncie pięć włamań do piwnic i magazynów. Ich łupem padały też kable telekomunikacyjne. Skradzione, miedziane przewody, mężczyźni sprzedawali na złomie.

Pieniądze, jakie w ten sposób uzyskiwali były tylko ułamkiem strat, jakie spowodowali, uszkadzając sieć telekomunikacyjną. Wszyscy trzej mężczyźni usłyszeli już zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem i uszkadzania infrastruktury telekomunikacyjnej. W trakcie przeszukań odzyskano część skradzionych przedmiotów. Policjanci będą je teraz zwracać właścicielom.


Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Dwóch z nich zostało objętych policyjnym dozorem, w przypadku trzeciego sąd zdecyduje o ewentualnym zastosowaniu tymczasowego aresztu.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze