Śniadanie o wschodzie słońca na terenie MOB. Warto zabrać koce, kosze piknikowe i sztalugi

fot. UM Zabrze

Śniadanie o wschodzie słońca w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu odbędzie się w ostatnią sobotę wakacji. Od godziny 5:00 na uczestników wydarzenia będą czekać chilloutowe atrakcje – m.in. słowiański rytuał powitania słońca, seans relaksacyjny czy muzyczno-poetycka audycja radiowa.

Impreza potrwa do godziny 10:00. Wstęp jest wolny.

Podczas imprezy realizowana będzie audycja radiowa na żywo, w której chilloutowa muzyka przeplatać się będzie z poezją. Wiersze Leśmiana, Miłosza, Stachury i innych poetów przeczytają aktorzy Teatru Obecności. Ponadto tuż po brzasku odprawiony będzie słowiański rytuał powitania słońca. Seans relaksacyjny przy dźwięku instrumentów świata – gongów i mis kryształowych, w którym będzie można wziąć udział, odpręży uczestników i pozytywnie nastroi na cały dzień. Ponadto dostępna będzie kawa, herbata i aromatyczne gofry.

Organizatorzy zapraszają do zabrania koszy piknikowych z ulubionymi smakołykami, aby prawdziwie delektować się wschodem słońca i smakiem ostatnich dni lata.

Znajdzie się też miejsce na rozłożenie sztalug malarskich i przestrzeń na dźwięki improwizacji – warto zabrać własne materiały do malowania i instrumenty muzyczne.

(żms)/UM Zabrze
fot. arch. UM Zabrze