Śmiertelny wypadek na DK 88. Kierujący skuterem nagle zmienił pas, zderzył się z osobówką

Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło we wtorek na zabrzańskim odcinku DK88. W wyniku zderzenia skutera z samochodem osobowym, po przetransportowaniu do szpitala zmarł kierujący jednośladem.

Do wypadku drogowego doszło około godziny 20:38.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 63-letni kierujący motorowerem junak, jadąc w kierunku Gliwic, nagle zjechał z prawego pasa ruchu na lewy pas i uderzył w wyprzedzający go samochód osobowy marki honda. Niestety, 63-letni kierujący jednośladem zmarł po przetransportowaniu go do szpitala – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


Na miejscu policjanci wykonywali czynności pod nadzorem Prokuratora Rejonowego. W toku czynności zabezpieczono nagranie z wideorejestratora samochodu honda oraz motorower, którym poruszał się 63-latek

– dodaje oficer prasowy.

Czynności w sprawie trwają, a policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozsądek i trzeźwość za kółkiem. – Wspólnie zadbajmy o to, aby wszyscy podróżujący naszymi drogami bezpiecznie dotarli do celu – zaznacza Bijok.

(nmm)/KMP Zabrze
fot. arch. KMP Gliwice