“Śmiech wzbroniony”, “Hotelowe manewry”. Co jeszcze w marcu wystawi Teatr Nowy w Zabrzu?

Tylko w tym tygodniu na deskach Teatru Nowego w Zabrzu wystawione zostaną dwie sztuki – “Śmiech wzbroniony” oraz “Hotelowe manewry”. Ale to zdecydowanie nie koniec niespodzianek, które przygotowali dla nas artyści zabrzańskiej sceny.

Już 12 marca Teatr Nowy zaprasza na długo oczekiwaną premierę – “Stosunki prawne” w reżyserii Zbigniewa Stryja.

Komedia “Śmiech wzbroniony” uhonorowana została nagrodą Marina Držića przyznawaną przez Chorwackie Ministerstwo Kultury. Premiera tej sztuki odbyła się w Zagrzebiu w 2004 roku. Przetłumaczona została na kilka języków m.in.: angielski, rosyjski, słowacki, francuski, czeski i polski. W Zabrzu spektakl pierwszy raz wystawiony został 22 kwietnia 2018 roku, a wyreżyserował go Zbigniew Stryj. W tym miesiącu możemy się na niego wybrać 4 i 5 marca. Początek spektakli o godzinie 19:00.


Natomiast już w najbliższą sobotę, 6 marca, o godzinie 18:00, w Teatrze Nowym w Zabrzu wystawiona zostanie farsa „Hotelowe manewry” w reżyserii mistrza tego gatunku – Marcina Sławińskiego. Akcja tej sztuki dzieje się w 1942 roku w wielogwiazdkowym hotelu Palm Beach Royale, gdzie ma odbyć się uroczysty koncert dla wyjeżdżających na front żołnierzy. Jak się okazuje w koncercie mają wystąpić dwie nienawidzące się artystki i… żadna z nich nie wie, że wystąpi ta druga. Farsę tę będzie można zobaczyć także 7 (godzina 18:00) i 8 marca (godzina 19:00).

12 marca, o godzinie 19:00, Teatr Nowy w Zabrzu zaprasza na premierowy spektakl „Stosunki prawne” w reżyserii Zbigniewa Stryja. Artyści: Dorota Rusek-Binowska oraz Andrzej Kroczyński, wystąpią na Scenie Kameralnej. W marcu “Stosunki prawne” zobaczymy jeszcze 13, 18 i 19 marca.

Pełny repertuar Teatru Nowego w Zabrzu na marzec można znaleźć tutaj.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze