Słyszeliście o „Quizomatach”? Policja i KAS wkroczyły do kolejnego lokalu z nielegalnymi urządzeniami

Kolejne nielegalne automaty do gier hazardowych przejęte zostały przez policję i KAS. Znajdowały się one w jednym z lokali przy ulicy Roosevelta. Właścicielom zabezpieczonych urządzeń może grozić kara do 3 lat więzienia.

We wtorek policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z zabrzańskiej komendy uzyskali informację, że w jednym z lokali w centrum miasta, mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. W związku z naruszeniem przepisów o grach losowych mundurowi zabezpieczyli te urządzenia.

Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

Czym są Quizomaty? Nowa jest raczej tylko nazwa

Podmioty oferujący nielegalne gry hazardowe najczęściej deklarują, że to są gry na automatach zręcznościowych. Ostatnio coraz częściej nazywają je „Quizomatami”, czyli automatami sprawdzającymi wiedzę gracza w formie quizów.

Zapewniają, że nie ma w nim czynnika losowości, co niemal w 100% okazuje się to nieprawdą.

W rzeczywistości są to zwykłe automaty do gier, w których oprócz możliwości uzyskiwania punktów za odpowiednią kombinację (konfigurację) wirtualnych bębnów, czy też wirtualnych kart, wprowadzono elementy wiedzy. Jednak aby odpowiedzieć na pytanie, w celu dalszej kontynuacji gry na automacie, nie trzeba wykazać się wiedzą specjalną. Wprowadzony do automatów element wiedzy ma na celu maskowanie rzeczywistego charakteru gier urządzanych na automacie.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze