Samochód wypadł z drogi i wylądował na boku. Kierujący autem 29-latek był pijany

Dziewięciu kierujących pod wpływem alkoholu zostało zatrzymanych od piątku do wtorku, w trakcie majówki, przez zabrzańskich policjantów z drogówki. Sześciu z nich kierowało samochodami, dwóch rowerami, a jeden hulajnogą elektryczną.

Nietrzeźwi użytkownicy dróg, zarówno kierujący pojazdami, jak i rowerzyści oraz użytkownicy elektrycznych hulajnóg, stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Policjanci prowadzą wielokierunkowe działania mające na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu, w tym wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących. Szczególnie intensywne są w trakcie takich okazji, jak np. majówka.

Od piątku do wtorku zabrzańscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali dziewięciu kierowców, którzy wsiedli za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu. Rekordzista zatrzymany został w nocy z soboty na niedziele na ulicy Kopalnianej

– relacjonuje mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

29-letni obywatel Kazachstanu wypadł z drogi, kierując skodą. Samochód przewrócił się na bok, ale szczęście nikomu nic się nie stało. Po przeprowadzeniu badania stanu trzeźwości okazało się ze 29-latek miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu – dodaje rzecznik zabrzańskiej policji.

Niestety, pomimo wielu apeli policji i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Jest to niestety poważny problem, bo każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości.

Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego

– zaznacza Bijok. – Reagujmy widząc, że za kierownicę wsiada taka osoba. Nie pozostawajmy obojętni również wtedy, gdy na jezdni zatacza się pieszy, rowerzysta, lub kierujący hulajnogą – poinformujmy o tym policję. Może to zapobiec wielu tragediom – podsumowuje oficer prasowy.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze