Ruszają remonty torowisk. Szykujcie się na wielkie korki!

To nie będą łatwe wakacje dla zabrzańskich kierowców! Przez lipiec i sierpień w mieście potrwa gruntowna modernizacja torowisk tramwajowych. Spółka Tramwaje Śląskie ostrzega przed utrudnieniami. I to nie tylko w centrum, ale również w poszczególnych dzielnicach

Prace będą przebiegały w kilku miejscach jednocześnie. Dla mieszkańców wiąże się to z korkami, objazdami, zamkniętymi ulicami i komunikacją zastępczą. W centrum miasta największy problem będzie na ulicach Lutra i Brysza, która za wyjątkiem dojazdu do posesji, zostaną całkowicie wyłączone z ruchu. By przemieścić się między ulicami Wolności i 3 Maja, trzeba będzie korzystać z objazdów, na przykład Al. Monte Cassino.

Wymiana torowiska przeprowadzona zostanie również na ul. Wolności, od skrzyżowania z ul. Średnią, przy zjeździe na targ, obok hotelu Monopol, do okolic browaru, gdzie torowisko jest przesunięte ze środka ulicy na wydzielony pas. Na tym odcinku planowane jest wprowadzenie ruchu jednokierunkowego, od centrum w stronę Zaborza. W przeciwną stronę, od Katowic do centrum, ruch poprowadzony będzie od ul. Wolności w Al. Monte Cassino i dalej ulicami 3 Maja i Roosevelta.


Prace będą prowadzone rónież w Biskupicach, na ul. Bytomskiej, na odcinkach od ul. Młyńskiej do ul. Chrobrego i od ul. Drzymały do ul. Zamkowej. Tam plan wstępnej organizacji ruchu zakłada, że utrzymany zostanie ruch dwukierunkowy, a przejazd będzie wahadłowy, sterowany przy zastosowaniu sygnalizacji świetlnej.

– Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że po pierwszych kilku dniach kierowcy wybiorą dłuższą drogę do północnych dzielnic miasta, na przykład przez DTŚ i autostradę A1. Tak czy inaczej, to nie będzie szczególnie dobry czas do podróżowania po mieście. Wedle informacji przekazanych przez spółkę, sytuacja wróci do normy najwcześniej po wakacjach. Nie jest jednak wykluczone, że prace potrwają jeszcze także we wrześniu ? zapowiada Kazimierz Ladziński, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Infrastruktury Informatycznej.

(TK)