Rozdawali maski w Mikulczycach. W tym tygodniu maseczkobus pojawi się w jeszcze jednej dzielnicy


W Mikulczycach odbyła się trzecia edycja akcji “Maseczka w miasto”. Tym razem maseczkobus stanął przy ul. Tarnopolskiej, na parkingu przy parafii pw. św. Wawrzyńca.

Podobnie jak poprzednio, również w miniony poniedziałek wśród mieszkańców naszego miasta rozdano tysiąc bawełnianych maseczek wielokrotnego użytku.

Projekt „Maseczka w miasto”, realizowany przez zabrzańskie instytucje kultury, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców Zabrza poprzez przekazywanie im maseczek ochronnych. Maseczkobus wyruszył pierwszy raz w trasę 30 kwietnia, a w najbliższym czasie systematycznie będzie odwiedzać kolejne dzielnice naszego miasta.


Wiadomo już, że 14 maja (czwartek) o godzinie 10:00 pojawi się na parkingu przy parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Biskupicach.

„Mieszkańcy dla mieszkańców” to motto tej wyjątkowej akcji, do której każdy może dołożyć swoją cegiełkę. Można przekazać nici, gumki, czy materiał, z których wolonatariusze uszyją maseczki. Chętni mogą je przynieść do jednego z dwóch punktów zbiórki zlokalizowanych przy ulicy Karola Miarki lub przy Kopalni Guido. Materiały można przynosić również do maseczkobusu. Ci, którzy potrafią szyć, mogą się włączyć osobiście w akcję szycia bawełnianych maseczek.

Organizatorzy zachęcają do kontaktu pod adresem mailowym: maseczkawmiasto@muzeumgornictwa.pl lub pod numerem telefonu 32 271 40 77.

(nmm)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze