Rozbudowywane centrum handlowe Platan ma już komplet najemców

mat. prasowe

Komercjalizacja rozbudowywanej galerii Platan w Zabrzu dobiega końca. W lipcu 2018 roku, Platan Property, spółka zależna od NEPI Rockcastle, właściciela obiektu, podpisała kolejne umowy najmu.

Wśród nowych najemców znalazły się takie marki jak: Carry, Greenpoint, Smyk, Home & You oraz Silver Dragon.

Spółka NEPI Rockcastle, właściciel zabrzańskiego Platana może śmiało mówić o sukcesie komercjalizacji galerii. Rozbudowywany od sierpnia ubiegłego roku obiekt jest już wynajęty w blisko 100 procentach, a wolny metraż cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno krajowych, jak i zagranicznych sieci. Kolejne miesiące przyniosą galerii kilka dużych otwarć.


[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Nowe salony zajmą ostatnie dostępne duże powierzchnie, o łącznym metrażu 2109 mkw.[/perfectpullquote]

Już jesienią grono najemców Platana wzbogacą dwie polskie marki odzieżowe Greenpoint (112 mkw.) oraz Carry, która zajmie jeden z większych lokali, o powierzchni 849, 38 mkw. Z kolei Smyk, największa w Polsce sieć sklepów specjalistycznych dla dzieci, na 576 mkw. udostępni szeroki wybór zabawek, artykułów szkolnych, książek, multimediów, akcesoriów dla niemowląt oraz odzież i obuwie dla dzieci w wieku 0-14 lat.

Odwiedzający centrum handlowe w IV kwartale tego roku, będą mogli także robić zakupy w salonie Home & You. Sklep z wyposażeniem wnętrz i innymi dodatkami do domu, zajmie lokal o metrażu 495 mkw. W efekcie podpisanych umów zostanie powiększona również oferta gastronomiczna Platana. Nowym najemcą będzie restauracja Silver Dragon, która doskonale wzbogaci ofertę kuchni azjatyckiej. Tym samym, strefa food court w Platanie powiększy się o 76 mkw. powierzchni.

Centrum Handlowe Platan działa od października 2003 r. Każdego roku notuje ponad 4 mln odwiedzin. W efekcie prowadzonej rozbudowy i modernizacji obiektu, na powierzchni 42 tys. mkw. GLA znajdzie się 120 punktów handlowo-usługowych, m.in. kino, fitness oraz nowe marki modowe. Już na tym etapie rozbudowy klienci mają do dyspozycji nowy, trzykondygnacyjny parking w budowanej część galerii. Zakończenie przebudowy planowane jest
na jesień 2018 roku. Właścicielem obiektu jest firma NEPI Rockcastle. Za zarządzanie Centrum Handlowym Platan odpowiada firma Apsys Polska S.A.