Rajd rowerowy “Odjazdowy bibliotekarz” wyruszy z Zabrza i Gliwic. Meta pod halą Arena

Zbliża się rajd rowerowy “Odjazdowy bibliotekarz”, w którym może wziąć udział każdy – to nie jest rajd tylko dla bibliotekarzy. To wydarzenie dla osób lubiących rowery i/lub książki.

W piątek, 10 maja, o godzinie 18:00 z dwóch miast wystartują dwie grupy rowerzystów, które połączą się i wspólnie dojadą do mety przy Arena Gliwice, która jest partnerem wydarzenia. Tam na uczestników czekać będą atrakcje, ufundowane przez sponsorów.

[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Kolorem akcji jest pomarańczowy, a ideą – propagowanie aktywnego spędzania czasu oraz czytania.[/perfectpullquote]

Organizatorzy przygotowali wyjątkową nagrodę dla osoby, która weźmie udział w rajdzie w najbardziej kreatywnym stroju spełniającym te dwa kryteria (kolor i oddanie idei). Atrakcyjne nagrody czekają, więc warto popuścić wodze fantazji (oczywiście pamiętając o bezpieczeństwie).


Organizatorami Rajdu są: Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu, Zabrzańska Masa Krytyczna, MBP w Gliwicach, Gliwicka Masa Krytyczna oraz Gliwicka Rada Rowerowa.

Start: Zabrze: plac Wolności – godzina 18:00, Gliwice: Plac Krakowski – godzina 18:00. Meta: hala Arena Gliwice (ul. Akademicka 50). Do przejechania będzie około 12 km. Przejazd odbędzie się w tempie rekreacyjnym.

Mile widziane są osoby w każdym wieku. Dzieci – pod opieką dorosłych. Dla wytrwałych na mecie przygotowano niespodzianki.

Wydarzenie znajdziemy w serwisie facebook.com.

(żms)/MBP Gliwice