Psitulmnie szuka wolontariuszy. Zainteresowani mogą zgłaszać się do najbliższego piątku

fot. Paweł JaNic Janicki

Zabrzańskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Psitulmnie ogłosiło nabór dla wolontariuszy, który odbędzie się w dniach 18-19 listopada. Do pomocy mogą zgłaszać się osoby, które ukończyły 14 r. ż.

W schronisku znajdują się różne zwierzaki – również te po przejściach. Dlatego ochotnicy muszą wyróżniać się empatią, zaangażowaniem, pogodą ducha, a także dyspozycyjnością umożliwiającą systematyczne odwiedzanie podopiecznych. Praca w schronisku to nie tylko przyjemności. Często przy wykonywaniu zadań potrzebny jest wysiłek fizyczny – np. przy pracach porządkowych na terenie schroniska. Jednak takie spotkania mają też ogromną wartość dla samych wolontariuszy – wypełniają czas wolny, pozwalają czuć się potrzebnym, pomagają poznać ludzi, którzy wyznają podobne wartości.

Aby wziąć udział w naborze należy wysłać wiadomość e-mail na adres: zwierzak@psitulmnie.pl z tytułem „nabór dla wolontariuszy 18-19.11.2023”. Na zgłoszenia schronisko czeka do piątku, 10 listopada.

W odpowiedzi schronisko odeśle ankietę, którą należy jak najszybciej wypełnić. W związku z ograniczoną ilością miejsc decydująca będzie kolejność przychodzących, wypełnionych ankiet. Udział w kolejnym etapie naboru mogą wziąć tylko osoby, które otrzymają od schroniska wiadomość potwierdzającą zakwalifikowanie się.

Wolontariuszem może zostać osoba, która ukończyła 14 lat (osoby niepełnoletnie koniecznie z pisemną zgodą rodzica/opiekuna prawnego).

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.psitulmnie.pl.

(żms)/UM Zabrze
fot. Paweł JaNic Janicki/UM Zabrze