„Psitulmnie” szuka wolontariuszy do stałej współpracy. Jakie cechy powinni mieć ochotnicy?

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Psitulmnie ogłosiło kolejny nabór dla wolontariuszy. W ochronce znajdują się różne zwierzaki – również te po przejściach, dlatego ochotnicy muszą wyróżniać się empatią, zaangażowaniem, pogodą ducha, a także dyspozycyjnością umożliwiającą systematyczne odwiedzanie podopiecznych.

Praca w schronisku to nie tylko przyjemności. Często przy wykonywaniu zadań potrzebny jest wysiłek fizyczny – np. przy pracach porządkowych na terenie schroniska. Jednak takie spotkania mają też ogromną wartość dla samych wolontariuszy – wypełniają czas wolny, pozwalają czuć się potrzebnym, pomagają poznać ludzi, którzy wyznają podobne wartości.

Aby wziąć udział w naborze należy wysłać wiadomość e-mail na adres: schronisko_zabrze@wp.pl z tytułem „nabór dla wolontariuszy 11-12 marca”.

W odpowiedzi schronisko odeśle ankietę do wypełnienia, którą należy jak najszybciej wypełnić. Kolejny etap odbędzie się 11-12 marca i wezmą w nim tylko osoby, które otrzymają z Psitula wiadomość potwierdzającą zakwalifikowanie się.

Wolontariuszem może zostać osoba, która ukończyła 14 lat (osoby niepełnoletnie koniecznie z pisemną zgodą rodzica/opiekuna prawnego). Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego decyduje kolejność przychodzących wypełnionych ankiet. Więcej informacji na www.psitulmnie.pl.

(żms)/UM Zabrze
fot. mat. organizatora/UM Zabrze