Przy ulicy Jagiellońskiej stanął maseczkobus. Do mieszkańców Zabrza trafiło blisko 1000 masek

fot. pokladykultury.eu/Miasto Zabrze(fb)

W Zabrzu rozpoczęła się realizowana przez tutejsze instytucje kultury akcja „Maseczka w miasto”. Jej inicjatorem i organizatorem jest Muzeum Górnictwa Węglowego.

O godzinie 10:00 w czwartek przy ul. Jagiellońskiej stanął maseczkobus, czyli autokar MGW dostosowany do potrzeb akcji, z którego mieszkańcom Zabrza wręczano bawełniane maseczki wielokrotnego użytku. Rozdano ich blisko tysiąc.

Akcja „Maseczka w miasto” ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa zabrzan poprzez przekazywanie im maseczek ochronnych.


Przypomnijmy, maseczkobus w najbliższym czasie systematycznie będzie odwiedzać kolejne dzielnice naszego miasta. 7 maja pojawi się przy pomniku Pstrowskiego.

O dalszym rozkładzie jazdy miasto będzie informowało na bieżąco.

„Mieszkańcy dla mieszkańców” to motto tej wyjątkowej akcji, do której każdy może dołożyć swoją cegiełkę. Można przekazać nici, gumki, czy materiał, z których wolontariusze uszyją maseczki. Chętni mogą je przynieść do jednego z dwóch punktów zbiórki zlokalizowanych przy ulicy Karola Miarki lub przy Kopalni Guido. Materiały można przynosić również do maskobusu. Ci, którzy potrafią szyć mogą się włączyć w akcję szycia bawełnianych maseczek.

Organizatorzy zachęcają do kontaktu pod adresem mailowym: maseczkawmiasto@muzeumgornictwa.pl lub pod numerem telefonu 32 271 40 77.

(nmm)/UM Zabrze
fot. pokladykultury.eu/Miasto Zabrze(fb)