Przewidziano ulgi dla zabrzańskich przedsiębiorców. Kto ograniczył działalność może nie płacić czynszu

W celu udzielenia pomocy przedsiębiorcom, którzy dotknięci zostali negatywnymi konsekwencjami zagrożenia epidemicznego, prezydent Małgorzata Mańka-Szulik podjęła decyzję o odstąpieniu od pobierania czynszu za gminne lokale użytkowe.

Zgodnie z podpisanym 18 marca zarządzeniem Prezydenta Miasta wprowadzona została możliwość odstąpienia od płacenia czynszu za wynajęty od gminy lokal o charakterze usługowym, gastronomicznym lub handlowym. Z ulgi można skorzystać po udokumentowaniu wstrzymania lub znaczącego ograniczenia prowadzenia działalności gospodarczej w wynajmowanym lokalu. Wsparcie obowiązuje od dnia 14 marca.

Działalność lokalnych przedsiębiorców stanowi ważny element życia gospodarczego miasta. W tym trudnym czasie samorząd również powinien włączyć się w działania osłonowe mające na celu utrzymanie miejsc pracy

– mówi Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.


Warto przypomnieć, że na podstawie art. 67b Ordynacji Podatkowej, istnieje możliwość odroczenia lub umorzenia zaległości podatkowych. Cała treść zarządzenia Prezydent Zabrza znajduje się tutaj:

zarządzenie prezydent Zabrza

(nmm)/UM Zabrze
fot. px