Przebudowa wiaduktu w ciągu ulicy Roosevelta. MZD raportuje o postępie prac na terenie inwestycji

Zakończenie przebudowy wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu ulicy Roosevelta początkowo zapowiadano na jesień br. Po drodze jednak wystąpiły nieprzewidziane okoliczności, przez które wstrzymano na pewien czas roboty. Na jakim etapie obecnie jest to przedsięwzięcie? MZD przekazał najnowsze informacje.

Przypomnijmy, że gdy zamykano obiekt i wprowadzano objazdy, a było to rok temu, na krótko po Wszystkich Świętych, przewidywano, że zakończą się one za około 12 miesięcy. Niestety, pod koniec stycznia roboty tymczasowo wstrzymano. Przyczyną tego była kolizja istniejących (starych) fundamentów przyczółków wiaduktu z torami, którą stwierdzono dopiero podczas prac rozbiórkowych. W rezultacie termin oddania obiektu do użytku przesunięto na wiosnę 2023 roku (tak informował MZD w czerwcu br.). Teraz Zarząd raportuje o bieżącym postępie robót budowlanych na terenie tej inwestycji.

Zakończyły się roboty rozbiórkowe związane w wyburzeniem fundamentu przyczółka od strony Zabrza w oparciu o projekt technologiczny. W trakcie etapowania robót wyburzeniowych trwały roboty związane z wykonaniem „poduszki z kruszywa” pod nowy fundament

– poinformowali drogowcy w środę, 26 października.

Wykonano badania podłoża na gruncie rodzimym i kolejnych warstwach „poduszki z kruszywa”. Pozytywne wyniki badań zostały zaakceptowane przez projektanta dokumentacji zamiennej oraz Inżyniera. W dniu 17 października wykonano beton podkładowy. Od wtorku 18 października rozpoczęto prace zbrojarskie na fundamencie nowego przyczółka od strony Zabrza – kontynuuje MZD w Zabrzu.

Exif_JPEG_420

Jak przekazuje Zarząd, w miniony wtorek (25.10) zabetonowany został fundament przyczółka od strony Zabrza. W kolejnych tygodniach będą prowadzone roboty związane z zasypkami fundamentu, zbrojeniem korpusu przyczółka, odtworzeniem podtorza i odbudową torowiska, demontażem ścianki technologicznej z międzytorza.

(żms)/MZD w Zabrzu
fot. MZD w Zabrzu