Próbował ukraść kabel na szlaku kolejowym w rejonie ul. Roosevelta. Grozi mu do 8 lat więzienia

Mieszkaniec Bytomia został zatrzymany podczas próby kradzieży kabla telekomunikacyjnego na szlaku kolejowym. Ujęli go sokiści, którzy patrolowali torowisko w rejonie ulicy Roosevelta.

Do zdarzenia doszło w środę nad ranem. Przyłapany przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei 28-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Sprawą zajęli się kryminalni z Komisariatu I Policji w Zabrzu, zatrzymany bytomianin usłyszał zarzut kradzieży infrastruktury kolejowej, co spowodowało zakłócenie jej działania – poinformował sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


Policja przypomina, że zgodnie z kodeksem karnym kto zabiera, niszczy, uszkadza lub czyni niezdatnym do użytku element wchodzący w skład sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, ciepłowniczej, elektroenergetycznej, gazowej, telekomunikacyjnej albo linii kolejowej, tramwajowej, trolejbusowej lub linii metra, powodując przez to zakłócenie działania całości lub części sieci albo linii, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

(żms)