Próba kradzieży trakcji tramwajowej. Podejrzani usłyszeli już zarzuty, jeden niedawno zakończył odsiadkę

fot. zdj. poglądowe

Usiłowali ukraść trakcję tramwajową. Łupem dwóch mężczyzn miało paść 80 metrów drutu ślizgowego. Zanim jednak doszło do kradzieży informacje na ten temat dotarły do policji. Patrol z czwartego komisariatu doprowadził do ich zatrzymania.

Do zdarzenia doszło 4 grudnia na ulicy Przystankowej.

O godzinie 3:30 dyżurny Komisariatu IV Policji w Zabrzu otrzymał informację o dwóch mężczyznach, którzy próbują ukraść trakcje tramwajową. Na miejsce skierowano patrol policjantów, którzy zatrzymali jednego ze sprawców. Był nim 31-letni mieszkaniec Zabrza. Mężczyzna podczas czynności nie chciał powiedzieć, kim był jego wspólnik, jednak to nie przeszkodziło policjantom z czwórki, w ustaleniu kto był drugim sprawcą – informuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


Kilka dni temu w wyniku podjętych czynności operacyjnych zatrzymali 28-latka, który również brał udział w tej kradzieży. Jak się okazało, mężczyzna w styczniu tego roku opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za włamanie

– dodaje Bijok.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za usiłowanie kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawianie wolności, jednak jeden z nich będzie odpowiadał w warunkach recydywy dlatego w jego przypadku wyrok może być surowszy.

(żms)/KMP Zabrze
fot. px