Pracownicy Muzeum rozdadzą mieszkańcom maski. Gdzie można będzie je otrzymać?

fot. Muzeum Górnictwa Węglowego/fb

Rusza akcja „Maseczka w miasto”, realizowana przez zabrzańskie instytucje kultury. Jej celem jest zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców Zabrza poprzez przekazywanie im maseczek ochronnych.

Maseczkobus wyruszy w miasto już w najbliższy czwartek (30 kwietnia) i systematycznie będzie odwiedzać dzielnice naszego miasta.

Inicjatorem akcji jest Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, którego pracownicy rozpoczęli szycie maseczek na potrzeby zabrzańskiego Domu Pomocy Społecznej i na tym nie poprzestali. Dlatego już w najbliższy czwartek maseczkobus, autokar Muzeum Górnictwa Węglowego, stanie na parkingu przy hotelu Ibis w centrum miasta, gdzie od godziny 10:00 mieszkańcom Zabrza będą wręczane uszyte bawełniane maseczki wielokrotnego użytku. Przygotowano ich blisko tysiąc.


7 maja maseczkobus pojawi się przy pomniku Pstrowskiego, a w kolejnych tygodniach odwiedzi następne dzielnice miasta. Informacje o dalszym rozkładzie jazdy będą publikowane na bieżąco.

„Mieszkańcy dla mieszkańców” to motto naszej akcji. Mamy świadomość, że razem możemy więcej! Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję! Pomóc może każdy! Posiadasz materiał, nici, gumki, które możesz przekazać? Uszyjemy z nich maseczki. Przynieś je do jednego z dwóch punktów zbiórki zlokalizowanych przy ulicy Karola Miarki lub przy Kopalni Guido. Materiały można przynosić również do maskobusu. Potrafisz szyć? Świetnie! Włącz się w akcję szycia! Chcesz zaangażować się w innej formie? Zachęcamy do kontaktu pod adresem mailowym maseczkawmiasto@muzeumgornictwa.pl lub pod numerem telefonu 32 271 40 77. Mamy nadzieję, że dzięki wspólnemu działaniu będziemy mogli zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Pamiętaj – Twoja maska chroni mnie, moja maska chroni Ciebie – apelują organizatorzy akcji.

(nmm)/UM Zabrze
fot. Muzeum Górnictwa Węglowego/fb