Prace przy budowie nowego wiaduktu zostaną wznowione. Końca inwestycji na razie nie widać

Po długim okresie przestoju, w poniedziałek, 5 września, zostaną wznowione prace budowlane związane z przebudową wiaduktu nad torami PKP w ciągu ul. Roosevelta. Na zakończenie prac przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Po pozyskaniu wszystkich niezbędnych uzgodnień (regulaminy zamknięć) i zgody na zamknięcia torów od zarządcy PKP PLK S.A. roboty od zostaną wznowione.

W pierwszej kolejności rozpocznie się rozbiórka torowiska oraz zabezpieczenie sieci trakcyjnej od strony Zabrza. W kolejnych etapach (w dniach 10-12 września) planowane jest pogłębienie stalowych grodzic szczelnych na międzytorzu linii 141 w celu przystąpienia do rozbiórki pozostałości starego fundamentu wraz z budową nowego fundamentu i korpusu przyczółka od strony Zabrza – poinformował Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu.

W kolejnych etapach po przywróceniu ruchu na linii 141, bliźniacze prace zostaną wykonane na linii 672 od strony Gliwic

– dodał MZD.

Przypomnijmy, że wstrzymanie prac przy przebudowie wiaduktu w ciągu ul. Roosevelta nad torami PKP, zostało spowodowane koniecznością opracowania dokumentacji technologicznej na zwiększoną rozbiórkę fundamentów przyczółków, które znajdują się pod torami linii kolejowych, co znacznie skomplikowało przebieg inwestycji.

W czerwcu br. informowano, że w związku z tymi niespodziewanymi okolicznościami, termin oddania wiaduktu do użytku został przesunięty na wiosnę przyszłego roku.

(żms)/MZD Zabrze