Poszukiwany do odbycia kary wpadł za kierownicą. Oprócz wyroku, miał aktywne trzy zakazy prowadzenia

Są tacy ludzie, którzy za nic mają obowiązujące przepisy prawa. O takiej sytuacji można chyba mówić w przypadku 35-letniego mieszkańca Sosnowca, który, zatrzymany za kierownicą samochodu, miał trzy aktywne zakazy kierowania. Był też poszukiwany przez sąd.

W środę około godziny 21.40 policjanci zabrzańskiej drogówki na ulicy Rymera zatrzymali do kontroli drogowej osobowego Fiata.

Powodem interwencji było przekroczenie dozwolonej prędkości. Jednak szybko okazało się, że dla kierującego nie będzie to jego jedyne zmartwienie tego wieczoru. Sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało, że 35-latek posiada trzy aktywne zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, ponadto figuruje, jako osoba poszukiwana przez sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności – przekazuje mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

35-letni mieszkaniec Sosnowca, w związku z ciążącym nań wyrokiem, trafił już do aresztu. Z kolei za złamanie zakazu sądowego grozi mu kolejna kara pobawienia wolności nawet do 5 lat.

(żms)/KMP Zabrze
fot. arch. KMP Zabrze/zdjęcie poglądowe