„Postępowanie zasługuje na najwyższe uznanie”. Nastolatkowie interweniowali widząc akt agresji

Trzej nastoletnij mieszkańcy Zabrza, widząc akt agresji, jakiej dopuszczał się dorosły mężczyzna wobec starszego człowieka, podjęli interwencję. Dzięki ich postawie sprawca został zatrzymany. Niedawno jeden z młodych bohaterów tamtej sytuacji spotkał się z prezydent Zabrza i komendantem policji.

Zabrzanin przyjął gratulacje i słowa uznania za obywatelską postawę.

Doniosły charakter miało spotkanie Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu insp. Dariusza Kopcia z panią Prezydent Miasta Agnieszką Rupniewską, którzy wspólnie podziękowali młodemu zabrzaninowi za obywatelską postawę, którą wykazał się podczas wydarzeń z dnia 21 maja, gdzie w rejonie ulic Trocera i Staromiejskiej 27-letni mężczyzna napadł na 72-letniego mieszkańca Zabrza – relacjonuje i przypomina mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Atak mężczyzny przerwało trzech nastolatków, którzy doprowadzili też do jego zatrzymania. Okazało się, że 27-latk miał na koncie także inną napaść, do której doszło tego samego dnia.

Insp. Dariusz Kopeć przyznał, że dzięki jego zdecydowanej reakcji podejrzany w tej sprawie nie uniknie odpowiedzialności karnej. Dodał, że czyn ten stanowić może przykład dla innych mieszkańców miasta, a podjęte działanie świadczy o ogromnym poczuciu odpowiedzialności za życie i bezpieczeństwo innego człowieka

– dodaje Bijok.

Komendant, gratulując nastolatkowi godnej naśladowania postawy oraz odwagi potwierdził, że takie postępowanie zasługuje na najwyższe uznanie. Szerzej sprawę pobicia starszego mężczyzny i odważnej postawy młodych ludzi opisywaliśmy tutaj:

Napadł na 72-latka i skopał go do nieprzytomności. Agresywnego mężczyznę zatrzymali nastolatkowie

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze