Porozmawiają o klimacie w zabrzańskiej Arenie. Wydarzenie skierowane jest do młodzieży

fot. zdjęcie poglądowe/px

Na terenie Areny Zabrze (ul. Roosevelta 81) odbędzie się spotkanie poświęcone zagadnieniom klimatycznym połączone z prelekcją prof. dr. hab. Piotra Skubały pt. „Co z tym klimatem”.

Wydarzenie, które zaplanowano na środę w godzinach 8:30-12:00, jest dedykowane uczniom klas ósmych szkół podstawowych oraz uczniom szkół średnich z Zabrza.

Podczas spotkania poruszone zostaną ważne bieżące zagadnienia związane z klimatem m.in.: Dlaczego zmiana klimatu to poważne zagrożenie? Dlaczego zmienia się nasz klimat? Co możemy zrobić w naszym codziennym życiu, by ograniczyć/zminimalizować postępujące zmiany klimatyczne?


Profesor Piotr Skubała jest biologiem, ekologiem, pracownikiem Uniwersytetu Śląskiego, autorem wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych z etyki ekologicznej, filozofii środowiskowej, edukacji ekologicznej, ochrony środowiska i rozwoju zrównoważonego.

Jest także liderem ruchu Climate Reality, aktywnym działaczem Śląskiego Ruchu Klimatycznego oraz organizatorem i prowadzącym spotkania Klubu Myśli Ekologicznej w Katowicach.

Jego wystąpienie „It is time to go beyond just research and publishing”, zostało zaprezentowane w trakcie konferencji klimatycznej COP 25 w Madrycie w ramach wydarzenia „Climate Law and Governance Day 2019” (6 grudnia 2019) jako apel do środowiska naukowego o podjęcie szybkich, zdecydowanych kroków w trosce o naszą przyszłość i los życia na planecie.

W materiale filmowym zamieszczonym w serwisie facebook.com przez Śląski Festiwal Nauki Katowice można obejrzeć wystąpienie prof. Skubały.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze