Poniedziałkowa akcja służb w lokalu w centrum Zabrza. Kolejne sześć automatów zajęte przez KAS

Zabrzańscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej przejęli kolejne nielegalne automaty do gier hazardowych. Znajdowały się one w jednym z lokali w centrum miasta. Właścicielom zabezpieczonych automatów może grozić kara do 3 lat więzienia.

Akcja służb miała miejsce w poniedziałek.

Wczoraj policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z zabrzańskiej komendy uzyskali informację, że w jednym z lokali w centrum miasta, mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. Wspólnie z funkcjonariuszami z KAS kolejny raz wkroczyli do lokalu i zabezpieczyli w nim aż sześć automatów – poinformował mł. asp. Adam Strzodka z KMP Zabrze.


W związku z naruszeniem przepisów o grach losowych mundurowi zabezpieczyli urządzenia wykorzystywane do nielegalnych gier hazardowych.

Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze