Ponad 50 km/h za szybko w terenie zabudowanym. Młody kierowca na 3 miesiące stracił prawo jazdy

Ułańska fantazja nie popłaca. 26-letni kierowca przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 51 km/h, został więc ukarany wysokim mandatem karnym i stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

W poniedziałek w Zabrzu w rejonie ulicy Księdza Edwarda Mendego, policjanci z zabrzańskiej drogówki, zatrzymali do kontroli drogowej 26-latka kierującego pojazdem marki Chevrolet, który jechał ze znaczną prędkością.

Mężczyzna miał na liczniku 91 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do czterdziestu. To aż o 51 kilometrów za dużo w terenie zabudowanym. W konsekwencji, za rażącą prędkość 26-latek stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy, a także otrzymał wysoki mandat karny w wysokości 1500 zł. Ponadto na jego konto trafiło 13 dodatkowych punktów karnych

– informuje KMP Zabrze.

Policja przypomina przy okazji, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania, w tym nadmierna prędkość mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Po raz kolejny też apeluje o wyobraźnię, ostrożność i rozwagę, szczególnie za kierownicą samochodu.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze