„Pomóc może nawet z pozoru błahe nagranie”. Policja szuka świadków podpaleń w Rokitnicy

Policjanci z wydziału kryminalnego zabrzańskiej komendy poszukują świadków oraz nagrań z prywatnych kamer monitoring w związku z podpaleniem 24 samochodów, do których doszło w nocy 22 listopada.

Wszystkie osoby posiadające wiedzę na temat powyższego zdarzenia lub dysponują nagraniem monitoringu, proszone są o kontakt z policją.

Funkcjonariusze przeglądają zapisy monitoringu i prowadzą czynności operacyjne w tej sprawie. Apelujemy do osób, które w nocy z 21 na 22 listopada przejeżdżały w okolicy, gdzie paliły się samochody i miały zainstalowane rejestratory obrazu jazdy, aby skontaktowały z zabrzańską policją. Pomóc może nawet z pozoru błahe nagranie – zaznacza mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Do podpaleń doszło na ulicach: Roweckiego, Dulęby, Traktorzystów, Grzybowskiej, Nyskiej, Krakowskiej.

Jednocześnie apelujemy do mieszkańców, aby zwrócili uwagę na osoby, które wydają się im podejrzane, których nie znamy, a przebywają w pobliżu samochodów bez wyraźnego celu. W przypadku zauważenia takiej osoby prosimy o natychmiastowe przekazanie takiej informacji do oficera dyżurnego miasta pod numerem telefonu 47 8543 2 00 lub na numer alarmowy 112 – dodaje rzecznik zabrzańskiej policji.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KM PSP Zabrze